SM Systém a Šťastná páteř

Na lekcích ve specializovaném programu pro „Šťastnou páteř“ se budeme učit správně vnímat své tělo a učit se správným pohybovým návykům. V lekci nalezneme také prvky jógy, harmonizačního a kompenzačního cvičení, SM Systému a další prvky, které vedou k správnému držení těla, správné chůzi, stání i sezení a především k vyrovnání dysbalancí. Budou zde také další techniky a cviky pro uvolnění, protažení a pružnost těla.
Celé cvičení ukončíme krátkou meditací/relaxací, která zklidní mysl a uvolní tělo po celé uplynulé lekci.

SM Systém
Tato metoda je zaměřená na léčbu páteře a především na prevenci. Vyrovnává dysbalance, které vznikají nesprávným držením těla (skolióza, kyfóza a lordóza). Posiluje hluboké vnitřní svaly, střed těla a formuje postavu.
Získáváme správné pohybové návyky, které pak automaticky přenášíme do našeho každodenního života – správnou zdravou chůzí, správným držením těla a zohledněním do všech svých dalších sportovních aktivit, kde nám přinese i zlepšení a zkvalitnění výkonu (jóga, běh, fitness apod.).
Je vhodná zejména pro lidi s bolestmi zad a pro sportovce s jednostrannou zátěží (hokej, tenis,…), ale také pro lidi, kteří chtějí lépe vnímat své tělo, posílit ho a narovnat se.
Pokud provádíme naše běžné sportovní aktivity se špatným pohybovým stereotypem, tak ještě více náš problém posilujeme a může docházet k zhoršování našich potíží nebo k úrazu. Na lekcích si protáhneme a uvolníme tělo a posílíme další svalové skupiny.